ANT-GNCP-C25L12100
DigiKey Part Number
343-ANT-GNCP-C25L12100-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ANT-GNCP-C25L12100
Description
RF ANT GNSS GPS L1L2 25X25 LNA
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
 Datasheet
EDA/CAD Models
ANT-GNCP-C25L12100 Models
Category
Number of Bands
6
Manufacturer
TE Connectivity Linx
VSWR
Series
Return Loss
-8.4dB, -8dB, -15.1dB, -12.7dB, -12.7dB, -15.4
Packaging
Bag
Gain
27.9dBi, 28.1dBi, 15.9dBi, 25.9dBi, 27.6dBi, 23.8dBi
Part Status
Active
Features
Cable - 100mm
RF Family/Standard
Navigation
Termination
U.FL
Frequency Group
UHF (1GHz ~ 2GHz)
Mounting Type
Surface Mount
Frequency (Center/Band)
1.202GHz, 1.227GHz, 1.248GHz, 1.561GHz, 1.575GHz, 1.601GHz
Height (Max)
0.472" (12.00mm)
Frequency Range
1.197GHz ~ 1.25GHz, 1.559GHz ~ 1.606GHz