ANT-868-USP410
DigiKey Part Number
343-ANT-868-USP410TR-ND - Tape & Reel (TR)
343-ANT-868-USP410CT-ND - Cut Tape (CT)
343-ANT-868-USP410DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ANT-868-USP410
Description
RF ANT 868MHZ CHIP SOLDER SMD
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA ISM, LoRaWAN, LPWA, Sigfox Chip Solder Surface Mount
EDA/CAD Models
ANT-868-USP410 Models
VSWR
2.1
Series
Return Loss
-9dB
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Gain
0.7dBi
Part Status
Active
Power - Max
5 W
RF Family/Standard
General ISM
Termination
Solder
Frequency Group
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Mounting Type
Surface Mount
Frequency (Center/Band)
868MHz
Height (Max)
0.114" (2.90mm)
Frequency Range
862MHz ~ 876MHz