ANT-2.4-LPW-125
DigiKey Part Number
343-ANT-2.4-LPW-125-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ANT-2.4-LPW-125
Description
RF ANT 2.4GHZ WHIP PNL-MNT HINGE
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA Bluetooth, ISM, Wi-Fi, WLAN, Zigbee™ Whip, Tilt I-PEX MHF1 (U.FL) Panel Mount
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ANT-2.4-LPW-125 Models
Category
VSWR
1.5
Manufacturer
TE Connectivity Linx
Return Loss
-14.6dB
Packaging
Bag
Gain
2.8dBi
Part Status
Active
Power - Max
10 W
RF Family/Standard
Bluetooth, WiFi
Features
Cable - 125mm
Frequency Group
UHF (2GHz ~ 3GHz)
Termination
I-PEX MHF1 (U.FL)
Frequency (Center/Band)
2.4GHz
Mounting Type
Panel Mount
Frequency Range
2.4GHz ~ 2.483.5GHz
Height (Max)
3.693" (93.79mm)