SLC4-F14-031
DigiKey Part Number
17-SLC4-F14-031-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SLC4-F14-031
Detailed Description
Light Curtain 14mm Finger
Category
Protective Height
310mm
Number of Beams
30
Operating Temperature
-20°C ~ 55°C
Detection Capability
14mm
Voltage - Supply
24VDC