YFF18PW0J475MT0H0N
DigiKey Part Number
445-7079-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-7079-1-ND - Cut Tape (CT)
445-7079-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
YFF18PW0J475MT0H0N
Description
CAP FEEDTHRU 4.7UF 20% 6.3V 0603
Detailed Description
4.7 µF Feed Through Capacitor 6.3V 4 A 12mOhm 0603 (1608 Metric), 4 PC Pad
EDA/CAD Models
YFF18PW0J475MT0H0N Models
Category
Current
4 A
DC Resistance (DCR) (Max)
12mOhm
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Insertion Loss
40dB @ 200kHz ~ 2GHz
Capacitance
4.7 µF
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±20%
Height (Max)
0.028" (0.70mm)
Voltage - Rated
6.3V