YFF18PW0J474MT0H0N
DigiKey Part Number
445-3028-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-3028-1-ND - Cut Tape (CT)
445-3028-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
YFF18PW0J474MT0H0N
Description
CAP FEEDTHRU 0.47UF 6.3V 0603
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.47 µF Feed Through Capacitor 6.3V 4 A 30mOhm 0603 (1608 Metric), 4 PC Pad
EDA/CAD Models
YFF18PW0J474MT0H0N Models
Category
Current
4 A
DC Resistance (DCR) (Max)
30mOhm
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Insertion Loss
40dB @ 2MHz ~ 2GHz
Capacitance
0.47 µF
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±20%
Height (Max)
0.028" (0.70mm)
Voltage - Rated
6.3V