TFM252012ALMA3R3MTAA
DigiKey Part Number
445-175186-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-175186-1-ND - Cut Tape (CT)
445-175186-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TFM252012ALMA3R3MTAA
Description
FIXED IND 3.3UH 2A 140 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3.3 µH Shielded Thin Film Inductor 2 A 140mOhm Max 1008 (2520 Metric)
EDA/CAD Models
TFM252012ALMA3R3MTAA Models
Category
Shielding
Shielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
140mOhm Max
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
1 MHz
Type
Thin Film
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
1008 (2520 Metric)
Inductance
Supplier Device Package
1008 (2520 Metric)
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)
Current - Saturation (Isat)
2.1A