PID100-650M
DigiKey Part Number
495-PID100-650MTR-ND - Tape & Reel (TR)
495-PID100-650MCT-ND - Cut Tape (CT)
495-PID100-650MDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PID100-650M
Description
FIXED IND 65UH 880MA 300 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
65 µH Shielded Wirewound Inductor 880 mA 300mOhm Nonstandard
Current - Saturation (Isat)
1.2A
DC Resistance (DCR)
300mOhm
Operating Temperature
-40°C ~ 150°C
Size / Dimension
0.409" L x 0.409" W (10.40mm x 10.40mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.248" (6.30mm)