MMZ1608R300ATD25
DigiKey Part Number
445-MMZ1608R300ATD25TR-ND - Tape & Reel (TR)
445-MMZ1608R300ATD25CT-ND - Cut Tape (CT)
445-MMZ1608R300ATD25DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MMZ1608R300ATD25
Description
FERRITE BEAD 30 OHM 0603 1LN
Detailed Description
30 Ohms @ 100 MHz 1 Signal Line Ferrite Bead 0603 (1608 Metric) 1.5A 50mOhm
Category
Current Rating (Max)
1.5A
DC Resistance (DCR) (Max)
50mOhm
Series
Ratings
AEC-Q200
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Height (Max)
0.037" (0.95mm)
Impedance @ Frequency
30 Ohms @ 100 MHz
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)