MMZ1608B121CTAH0
DigiKey Part Number
445-MMZ1608B121CTAH0TR-ND - Tape & Reel (TR)
445-MMZ1608B121CTAH0CT-ND - Cut Tape (CT)
445-MMZ1608B121CTAH0DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MMZ1608B121CTAH0
Description
FERRITE BEAD 120 OHM 0603 1LN
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
120 Ohms @ 100 MHz 1 Signal Line Ferrite Bead 0603 (1608 Metric) 600mA 150mOhm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MMZ1608B121CTAH0 Models
Category
Current Rating (Max)
600mA
DC Resistance (DCR) (Max)
150mOhm
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Height (Max)
0.030" (0.75mm)
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Impedance @ Frequency
120 Ohms @ 100 MHz