MLG1005SR22JT000
DigiKey Part Number
445-3075-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-3075-1-ND - Cut Tape (CT)
445-3075-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLG1005SR22JT000
Description
FIXED IND 220NH 100MA 4.2 OHM
Detailed Description
220 nH Unshielded Multilayer Inductor 100 mA 4.2Ohm Max 0402 (1005 Metric)
EDA/CAD Models
MLG1005SR22JT000 Models
Category
DC Resistance (DCR)
4.2Ohm Max
Mfr
Q @ Freq
8 @ 100MHz
Series
Frequency - Self Resonant
450MHz
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 MHz
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)