MLG1005S18NJT000
DigiKey Part Number
445-3062-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-3062-1-ND - Cut Tape (CT)
445-3062-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLG1005S18NJT000
Description
FIXED IND 18NH 350MA 600 MOHM
Detailed Description
18 nH Unshielded Multilayer Inductor 350 mA 600mOhm Max 0402 (1005 Metric)
EDA/CAD Models
MLG1005S18NJT000 Models
Category
DC Resistance (DCR)
600mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
8 @ 100MHz
Series
Frequency - Self Resonant
2GHz
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 MHz
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)