MAF1608GAD471LTAH0
DigiKey Part Number
445-181517-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-181517-1-ND - Cut Tape (CT)
445-181517-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MAF1608GAD471LTAH0
Description
FERRITE BEAD 60 OHM 0603 1LN
Detailed Description
60 Ohms @ 100 MHz 1 Audio Line Ferrite Bead 0603 (1608 Metric) 1.6A 75mOhm
Category
Current Rating (Max)
1.6A
DC Resistance (DCR) (Max)
75mOhm
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Height (Max)
0.030" (0.75mm)
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Impedance @ Frequency
60 Ohms @ 100 MHz