KMZ1608BHR601CTDH5
DigiKey Part Number
445-174998-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-174998-1-ND - Cut Tape (CT)
445-174998-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KMZ1608BHR601CTDH5
Description
FERRITE BEAD 600 OHM 0603 1LN
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
600 Ohms @ 100 MHz 1 Signal Line Ferrite Bead 0603 (1608 Metric) 500mA 400mOhm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
KMZ1608BHR601CTDH5 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
400mOhm
Manufacturer
TDK
Ratings
AEC-Q200
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Filter Type
Signal Line
Height (Max)
0.030" (0.75mm)
Number of Lines
1
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Impedance @ Frequency
600 Ohms @ 100 MHz
Features
Soft Termination
Current Rating (Max)
500mA