IFL16-030NB1HRX300
DigiKey Part Number
IFL16-030NB1HRX300-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IFL16-030NB1HRX300
Description
RF EMI SHLD SHEET 100MX11.811"
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF EMI Shielding Sheet Flexield IFL Non-Conductive, Single Sided 11.811" (300.00mm) X 328.084' (100.00m) X 0.001" (0.03mm)
Category
Shape
Roll
Manufacturer
TDK
Length
328.084' (100.00m)
Series
Width
11.811" (300.00mm)
Packaging
Bulk
Thickness - Overall
0.001" (0.03mm)
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C