DEA160960LT-5059A1
DigiKey Part Number
445-181435-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-181435-1-ND - Cut Tape (CT)
445-181435-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DEA160960LT-5059A1
Description
RF FILTER LOW PASS 829MHZ 0603
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
829MHz Center Frequency Low Pass RF Filter (Radio Frequency) 262MHz Bandwidth 0.35dB 0603 (1608 Metric), 4 PC Pad
Category
Filter Type
Low Pass
Insertion Loss
0.35dB
Package / Case
0603 (1608 Metric), 4 PC Pad
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Frequency
829MHz Center
Height (Max)
0.028" (0.70mm)
Bandwidth
262MHz