CLF5030NIT-101M-D
DigiKey Part Number
445-174705-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-174705-1-ND - Cut Tape (CT)
445-174705-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CLF5030NIT-101M-D
Description
FIXED IND 100UH 400MA 1.056 OHM
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 400 mA 1.056Ohm Max Nonstandard
EDA/CAD Models
CLF5030NIT-101M-D Models
Category
Current - Saturation (Isat)
560mA
DC Resistance (DCR)
1.056Ohm Max
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.209" L x 0.197" W (5.30mm x 5.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.118" (3.00mm)