CGA5F2X8R1E334K085AD
DigiKey Part Number
445-10012-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-10012-1-ND - Cut Tape (CT)
445-10012-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGA5F2X8R1E334K085AD
Description
CAP CER 0.33UF 25V 1206 EPOXY
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.33 µF ±10% 25V Ceramic Capacitor X8R 1206 (3216 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CGA5F2X8R1E334K085AD Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Mfr
Features
Epoxy Mountable, High Temperature
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.039" (1.00mm)