CGA4J1X7R1E475K125AC | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CGA4J1X7R1E475K125AC |
Description | CAP CER 4.7UF 25V X7R 0805 |
Manufacturer Standard Lead Time | 24 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 4.7 µF ±10% 25V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | CGA4J1X7R1E475K125AC Models |
Category | Temperature Coefficient |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Tolerance ±10% | Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
Voltage - Rated | Thickness (Max) 0.057" (1.45mm) |