CGA3E3X7S2A104K080DB | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CGA3E3X7S2A104K080DB |
Description | AUTOMOTIVE GRADE,0603,X7S,100V,0 |
Customer Reference | |
Detailed Description | 0.1 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7S 0603 (1608 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
Category | Temperature Coefficient |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Tolerance ±10% | Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
Voltage - Rated | Thickness (Max) 0.035" (0.90mm) |