B82731M2501A030
DigiKey Part Number
495-2765-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B82731M2501A030
Description
CMC 47MH 500MA 2LN TH
Detailed Description
47 mH @ 10 kHz 2 Line Common Mode Choke Through Hole 500mA DCR 2Ohm (Typ)
EDA/CAD Models
B82731M2501A030 Models
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
2Ohm (Typ)
Voltage Rating - AC
250V
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.827" L x 0.591" W (21.00mm x 15.00mm)
Height (Max)
0.807" (20.50mm)
Inductance @ Frequency
47 mH @ 10 kHz
Current Rating (Max)
500mA