B82721K2501N021
DigiKey Part Number
B82721K2501N021-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B82721K2501N021
Description
CMC 15MH 500MA 2LN TH
Detailed Description
15 mH @ 10 kHz 2 Line Common Mode Choke Through Hole 500mA DCR 800mOhm (Typ)
EDA/CAD Models
B82721K2501N021 Models
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
800mOhm (Typ)
Voltage Rating - AC
250V
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.717" L x 0.520" W (18.20mm x 13.20mm)
Height (Max)
0.823" (20.90mm)
Inductance @ Frequency
15 mH @ 10 kHz
Current Rating (Max)
500mA