B82496C3270J000
DigiKey Part Number
495-2029-2-ND - Tape & Reel (TR)
495-2029-1-ND - Cut Tape (CT)
495-2029-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B82496C3270J000
Description
FIXED IND 27NH 360MA 550 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
27 nH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 360 mA 550mOhm Max 0603 (1608 Metric)
EDA/CAD Models
B82496C3270J000 Models
Category
DC Resistance (DCR)
550mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
14 @ 100MHz
Series
Frequency - Self Resonant
3GHz
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Type
Drum Core, Wirewound
Inductance Frequency - Test
100 MHz
Material - Core
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Tolerance
±5%
Supplier Device Package
0603 (1608 Metric)
Current Rating (Amps)
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Shielding
Unshielded
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)