B82472D6473M000
DigiKey Part Number
495-B82472D6473M000TR-ND - Tape & Reel (TR)
495-B82472D6473M000CT-ND - Cut Tape (CT)
495-B82472D6473M000DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B82472D6473M000
Description
FIXED IND 47UH 1.1A 438 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
32 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Shielded 2 Coil Inductor Array 188 µH Inductance - Connected in Series 47 µH Inductance - Connected in Parallel 219mOhm Max DC Resistance (DCR) - Parallel Nonstandard
EDA/CAD Models
B82472D6473M000 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Current Saturation - Series
0.9 A
Manufacturer
TDK
DC Resistance (DCR) - Parallel
219mOhm Max
Series
DC Resistance (DCR) - Series
876mOhm Max
Digi-Reel®
Shielding
Shielded
Part Status
Active
Ratings
AEC-Q200
Number of Coils
2
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Inductance - Connected In Parallel
47 µH
Mounting Type
Surface Mount
Inductance - Connected In Series
188 µH
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.287" L x 0.287" W (7.30mm x 7.30mm)
Current Rating - Series
1.1 A
Height
0.189" (4.80mm)
Current Saturation - Parallel
1.8 A