B82422A1473K100
DigiKey Part Number
495-1704-2-ND - Tape & Reel (TR)
495-1704-1-ND - Cut Tape (CT)
495-1704-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B82422A1473K100
Description
FIXED IND 47UH 85MA 7 OHM SMD
Detailed Description
47 µH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 85 mA 7Ohm Max 2-SMD, J-Lead
EDA/CAD Models
B82422A1473K100 Models
Category
DC Resistance (DCR)
7Ohm Max
Mfr
Q @ Freq
27 @ 2.52MHz
Series
Frequency - Self Resonant
11MHz
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)
0.083" (2.10mm)