B58031I9254M062
DigiKey Part Number
495-75427-2-ND - Tape & Reel (TR)
495-75427-1-ND - Cut Tape (CT)
495-75427-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B58031I9254M062
Description
CAP CER 0.25UF 900V SMD
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.25 µF ±20% 900V Ceramic Capacitor Nonstandard SMD
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
B58031I9254M062 Models
Operating Temperature
-40°C ~ 150°C
Mfr
Features
Low ESL, Low Profile, High Temperature
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
Nonstandard SMD
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.427" L x 0.309" W (10.84mm x 7.85mm)