B57703M0502A004
DigiKey Part Number
495-76000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B57703M0502A004
Description
THERM NTC 5KOHM 3988K RING LUG
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
NTC Thermistor 5k Ring Lug
Category
B25/100
3988K
Operating Temperature
-25°C ~ 125°C
Power - Max
150 mW
Length - Lead Wire
1.77" (45.00mm)
Resistance in Ohms @ 25°C
5k
Mounting Type
Free Hanging
Resistance Tolerance
±2%
Package / Case
Ring Lug
B Value Tolerance
±1%