B32922X2474M000
DigiKey Part Number
495-B32922X2474M000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B32922X2474M000
Description
FILM CAP MKP X2 - COMPACT, 0.47U
Customer Reference
Detailed Description
0.47 µF Film Capacitor 275V 500V Polypropylene (PP), Metallized Radial
Operating Temperature
-40°C ~ 110°C
Lead Spacing
0.591" (15.00mm)
Tolerance
±20%
Voltage Rating - AC
275V
Voltage Rating - DC
500V