AVRH10C270KT150NA8
DigiKey Part Number
445-175255-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-175255-1-ND - Cut Tape (CT)
445-175255-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AVRH10C270KT150NA8
Description
VARISTOR 27V 2A 0402
Detailed Description
27 V 2 A Varistor 1 Circuit Surface Mount, MLCV 0402 (1005 Metric)
Category
Current - Surge
2 A
Energy
0.02J
Capacitance @ Frequency
15 pF @ 1 MHz
Operating Temperature
-40°C ~ 150°C (TJ)
Maximum DC Volts
19 V
Varistor Voltage (Min)
24 V
Varistor Voltage (Typ)
27 V
Base Product Number
Varistor Voltage (Max)
30 V