ALT3232M-151-T001
DigiKey Part Number
445-174375-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-174375-1-ND - Cut Tape (CT)
445-174375-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ALT3232M-151-T001
Description
PULSE XFMR 1CT:1CT 150UH
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
150µH LAN 10/100/1000 Base-T Pulse Transformer 1CT:1CT Surface Mount
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ALT3232M-151-T001 Models
Category
Inductance
150µH
Manufacturer
TDK
Turns Ratio - Primary:Secondary
1CT:1CT
Series
Mounting Type
Surface Mount
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.126" L x 0.126" W (3.20mm x 3.20mm)
Part Status
Active
Height - Seated (Max)
0.114" (2.90mm)
Transformer Type
LAN 10/100/1000 Base-T
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C