ACM7060-301-2PL-TL01
DigiKey Part Number
445-2214-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-2214-1-ND - Cut Tape (CT)
445-2214-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ACM7060-301-2PL-TL01
Description
CMC 5A 2LN 300 OHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2 Line Common Mode Choke Surface Mount 300 Ohms @ 100 MHz 5A DCR 10mOhm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ACM7060-301-2PL-TL01 Models
Category
Current Rating (Max)
5A
Manufacturer
TDK
DC Resistance (DCR) (Max)
10mOhm
Series
Voltage Rating - DC
80V
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension
0.276" L x 0.236" W (7.00mm x 6.00mm)
Number of Lines
2
Height (Max)
0.138" (3.50mm)
Impedance @ Frequency
300 Ohms @ 100 MHz