ACM2012-361-2P-T002 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | ACM2012-361-2P-T002 |
Description | CMC 220MA 2LN 360 OHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 25 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 2 Line Common Mode Choke Surface Mount 360 Ohms @ 100 MHz 220mA DCR 500mOhm |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | ACM2012-361-2P-T002 Models |
Category | Current Rating (Max) 220mA |
Manufacturer TDK | DC Resistance (DCR) (Max) 500mOhm |
Series | Voltage Rating - DC 50V |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 85°C |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Filter Type Signal Line | Size / Dimension 0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm) |
Number of Lines 2 | Height (Max) 0.051" (1.30mm) |
Impedance @ Frequency 360 Ohms @ 100 MHz | Package / Case Horizontal, 4 PC Pad |