PAF600F280-12/T
DigiKey Part Number
285-1483-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PAF600F280-12/T
Description
DC DC CONVERTER 7.2-14.4V 600W
Customer Reference
Detailed Description
Isolated Module DC DC Converter 1 Output 7.2 ~ 14.4V 50A 200V - 400V Input
EDA/CAD Models
PAF600F280-12/T Models
Category
Power (Watts)
600 W
Mfr
Voltage - Isolation
3 kV
Operating Temperature
-40°C ~ 100°C
Efficiency
90%
Voltage - Input (Min)
200V
Voltage - Input (Max)
400V
Size / Dimension
4.60" L x 2.40" W x 0.50" H (116.8mm x 61.0mm x 12.7mm)
Current - Output (Max)
50A