I7A45A-C01-EVK-S1
DigiKey Part Number
285-I7A45A-C01-EVK-S1-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
I7A45A-C01-EVK-S1
Description
EVAL BOARD FOR I7A24045A033V
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
i7A24045A033V - 1 Non-Isolated Output DC/DC, Step Down Evaluation Board
Category
Voltage - Output
3.6V ~ 18V
Current - Output
45A
Voltage - Input
18V ~ 32V
Part Status
Active
Regulator Topology
Buck
Main Purpose
DC/DC, Step Down
Contents
Board(s)
Outputs and Type
1 Non-Isolated Output
Utilized IC / Part
i7A24045A033V
Power - Output
750W