I7A33A-C01-EVK-S1
DigiKey Part Number
285-I7A33A-C01-EVK-S1-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
I7A33A-C01-EVK-S1
Description
EVAL BOARD FOR I7A4W033A033V
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
I7A4W033A033V i7x 1 Non-Isolated Output DC/DC, Step Down Evaluation Board
Category
Voltage - Output
3.3V ~ 24V
Current - Output
33A
Series
Voltage - Input
18V ~ 60V
Packaging
Box
Regulator Topology
Buck
Part Status
Active
Contents
Board(s)
Main Purpose
DC/DC, Step Down
Utilized IC / Part
I7A4W033A033V
Outputs and Type
1 Non-Isolated Output
Base Product Number
Power - Output
500W