TCMC7FNT101-RD
DigiKey Part Number
931-TCMC7FNT101-RD-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TCMC7FNT101-RD
Description
CMC 100UH 100MA 2LN SMD AEC-Q200
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 µH @ 100 kHz 2 Line Common Mode Choke Surface Mount 100mA DCR 4.2Ohm
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
4.2Ohm
Manufacturer
Taoglas Limited
Voltage Rating - DC
60V
Packaging
Tray
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Ratings
AEC-Q200
Filter Type
Signal Line
Mounting Type
Surface Mount
Number of Lines
2
Size / Dimension
0.181" L x 0.126" W (4.60mm x 3.20mm)
Inductance @ Frequency
100 µH @ 100 kHz
Height (Max)
0.120" (3.05mm)
Current Rating (Max)
100mA