OMB.915.B03F21
DigiKey Part Number
931-1170-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
OMB.915.B03F21
Description
RF ANT 915MHZ WHIP STR N FEM
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA Whip, Straight N Type Female Bracket Mount
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
OMB.915.B03F21 Models
Category
Number of Bands
1
Manufacturer
Taoglas Limited
VSWR
1.5
Packaging
Tube
Gain
3.5dBi
Part Status
Active
Power - Max
50 W
Frequency Group
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Termination
N Type Female
Frequency (Center/Band)
915MHz
Mounting Type
Bracket Mount
Frequency Range
902MHz ~ 928MHz
Height (Max)
12.598" (320.00mm)