GP.1575.12.4.A.02
DigiKey Part Number
931-1026-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GP.1575.12.4.A.02
Description
RF ANT 1.575GHZ CER PATCH PIN
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA GPS Ceramic Patch Pin Adhesive
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
GP.1575.12.4.A.02 Models
Category
Number of Bands
1
Manufacturer
Taoglas Limited
VSWR
2
Packaging
Tray
Return Loss
-10dB
Part Status
Active
Gain
-0.5dBic
RF Family/Standard
Navigation
Termination
Pin
Frequency Group
UHF (1GHz ~ 2GHz)
Mounting Type
Adhesive
Frequency (Center/Band)
1.575GHz
Height (Max)
0.177" (4.50mm)
Frequency Range
1.572GHz ~ 1.578GHz