FXUWB20.01.0100C
DigiKey Part Number
931-1525-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FXUWB20.01.0100C
Description
ULTRA WIDE BAND FLEX ANTENNA 3.1
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA UWB FlexPIFA SMA Male Surface Mount
EDA/CAD Models
FXUWB20.01.0100C Models
Category
VSWR
Gain
4.2dBi, 5.8dBi, 6.6dBi
Packaging
Bag
Power - Max
10 W
Features
Cable - 100mm
Frequency Group
SHF (f > 4GHz)
Termination
SMA Male
Frequency (Center/Band)
4.05GHz, 7.1GHz, 9.25GHz
Mounting Type
Surface Mount
Frequency Range
3.1GHz ~ 5GHz, 6GHz ~ 8.2GHz, 8.2GHz ~ 10.3GHz
Height (Max)
0.004" (0.10mm)