FXP810.07.0100C
DigiKey Part Number
931-1123-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FXP810.07.0100C
Description
RF ANT 2.4GHZ/5.4GHZ FLAT PATCH
Detailed Description
RF ANTENNA Wi-Fi Flat Patch U.FL (UMCC), I-PEX MHF1 Adhesive
Category
Number of Bands
2
Manufacturer
Taoglas Limited
VSWR
1.7
Series
Gain
2.4dBi, 5.1dBi
Power - Max
2 W
Features
Cable - 100mm
RF Family/Standard
WiFi
Frequency Group
UHF (2GHz ~ 3GHz), SHF (f > 4GHz)
Frequency (Center/Band)
2.4GHz, 5.4GHz
Height (Max)
0.004" (0.10mm)
Frequency Range
2.4GHz ~ 2.5GHz, 4.9GHz ~ 5.8GHz