LSXNE3030MKT220MN | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | LSXNE3030MKT220MN |
Description | FIXED IND 22UH 500MA 756 MOHM |
Manufacturer Standard Lead Time | 8 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 22 µH Semi-Shielded Wirewound Inductor 500 mA 756mOhm Max 1212 (3030 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | LSXNE3030MKT220MN Models |
Category | Shielding Semi-Shielded |
Mfr | DC Resistance (DCR) 756mOhm Max |
Series | Frequency - Self Resonant 22MHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -25°C ~ 120°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Type Wirewound | Mounting Type Surface Mount |
Material - Core | Package / Case 1212 (3030 Metric) |
Inductance | Supplier Device Package 1212 |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm) |
Current - Saturation (Isat) 500mA |