FBMH4525HM162NTV | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | FBMH4525HM162NTV |
Description | FERRITE BEAD 1.6 KOHM 1810 1LN |
Manufacturer Standard Lead Time | 8 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 1.6 kOhms @ 100 MHz 1 Power Line Ferrite Bead 1810 (4525 Metric) 2A 130mOhm |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | FBMH4525HM162NTV Models |
Category | Current Rating (Max) 2A |
Manufacturer Taiyo Yuden | DC Resistance (DCR) (Max) 130mOhm |
Series | Ratings AEC-Q200 |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Part Status Active | Package / Case 1810 (4525 Metric) |
Filter Type Power Line | Mounting Type Surface Mount |
Number of Lines 1 | Height (Max) 0.110" (2.80mm) |
Impedance @ Frequency 1.6 kOhms @ 100 MHz | Size / Dimension 0.177" L x 0.098" W (4.50mm x 2.50mm) |