TKEBDKJTDY-100.000000
DigiKey Part Number
1664-TKEBDKJTDY-100.000000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TKEBDKJTDY-100.000000
Description
XTAL OSC TCXO 100.0000MHZ HCMOS
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 MHz TCXO HCMOS Oscillator 3.3V 6-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±2.5ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Packaging
Strip
Current - Supply (Max)
35mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
6-SMD, No Lead
Type
Supplier Device Package
6-SMD (14.5x9.6)
Frequency
Size / Dimension
0.571" L x 0.378" W (14.50mm x 9.60mm)
Output
HCMOS
Height - Seated (Max)
0.264" (6.70mm)