WCM 1211FASV-102-LM
DigiKey Part Number
4816-WCM1211FASV-102-LMTR-ND - Tape & Reel (TR)
4816-WCM1211FASV-102-LMCT-ND - Cut Tape (CT)
4816-WCM1211FASV-102-LMDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WCM 1211FASV-102-LM
Description
CMC 7A 2LN 1 KOHM SMD AEC-Q200
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2 Line Common Mode Choke Surface Mount 1 kOhms @ 100 MHz 7A DCR 8mOhm
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
8mOhm
Manufacturer
TAI-TECH Advanced Electronics Co., Ltd.
Voltage Rating - DC
80V
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Mounting Type
Surface Mount
Filter Type
Power Line
Size / Dimension
0.472" L x 0.433" W (12.00mm x 11.00mm)
Number of Lines
2
Height (Max)
0.236" (6.00mm)
Impedance @ Frequency
1 kOhms @ 100 MHz
Package / Case
Horizontal, 4 PC Pad
Current Rating (Max)
7A