TG-A38KX-285-190-1.0-2A
DigiKey Part Number
1168-TG-A38KX-285-190-1.0-2A-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TG-A38KX-285-190-1.0-2A
Description
THERM PAD 285MMX190MM BLUE
Detailed Description
Thermal Pad Blue 285.00mm x 190.00mm Rectangular Adhesive - Both Sides
Category
Outline
285.00mm x 190.00mm
Thickness
0.0394" (1.000mm)
Series
Material
Silicone
Packaging
Bulk
Adhesive
Adhesive - Both Sides
Color
Blue
Usage
Multi
Thermal Conductivity
3.8W/m-K