FAM5-297-210-0.5-1A is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
3M
In Stock: 7
Datasheet
RF EMI Absorbing Sheet FAM5 Non-Conductive, Single Sided 8.268" (210.00mm) X 11.693" (297.00mm) X 0.020" (0.50mm)
FAM5-297-210-0.5-1A
DigiKey Part Number
1168-1410-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FAM5-297-210-0.5-1A
Description
RF ABSORB SHEET 11.693"X8.268"
Customer Reference
Detailed Description
Category
Length
11.693" (297.00mm)
Width
8.268" (210.00mm)
Series
Thickness - Overall
0.020" (0.50mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C