FAM1-100-100-0.5-1A
DigiKey Part Number
1168-1391-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FAM1-100-100-0.5-1A
Description
RF EMI ABSORB SHEET 100MMX3.937"
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF EMI Absorbing Sheet FAM1 Non-Conductive, Single Sided 3.937" (100.00mm) X 3.937" (100.00mm) X 0.020" (0.50mm)
Category
Length
3.937" (100.00mm)
Width
3.937" (100.00mm)
Series
Thickness - Overall
0.020" (0.50mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C