XC21M4-16.000-F10NLDTK
XC21M4-16.000-F10NLDTK
XC21M4-16.000-F10NLDTK
DigiKey Part Number
4309-XC21M4-16.000-F10NLDTKTR-ND - Tape & Reel (TR)
4309-XC21M4-16.000-F10NLDTKCS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
XC21M4-16.000-F10NLDTK
Description
CRYSTAL 16MHZ 10PF SMD
Customer Reference
Detailed Description
16 MHz ±10ppm Crystal 10pF 150 Ohms 4-SMD, No Lead
Category
Load Capacitance
10pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
150 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Strip
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
16 MHz
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency Stability
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.018" (0.45mm)
Frequency Tolerance
±10ppm