1532H-25.000J18DTSTK
DigiKey Part Number
4309-1532H-25.000J18DTSTKTR-ND - Tape & Reel (TR)
4309-1532H-25.000J18DTSTKCS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1532H-25.000J18DTSTK
Description
XTAL OSC XO 25MHZ HCMOS SMD
Customer Reference
Detailed Description
25 MHz XO (Standard) HCMOS Oscillator 1.8V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
1.8V
Mfr
Frequency Stability
±20ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Strip
Current - Supply (Max)
10mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
4-SMD, No Lead
Type
Supplier Device Package
4-VDFN (3.2x2.5)
Frequency
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)