0153M4-12.000F18DTNJK
DigiKey Part Number
4309-0153M4-12.000F18DTNJK-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0153M4-12.000F18DTNJK
Description
CRYSTAL 12MHz 18PF SMD
Customer Reference
Detailed Description
12 MHz ±10ppm Crystal 18pF 60 Ohms 4-SMD, No Lead
Category
Load Capacitance
18pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
60 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
12 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (5x3.2)
Frequency Stability
±30ppm
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)